Városzöldítés Celldömölkön

CELLDÖMÖLK

Hosszú évekre nyúlik vissza az országfásítási program hazánkban. Az Agrárminisztérium kifejezett célkitűzése az, hogy összehangolt fásítási és erdősítési programok által elérjék azt, hogy 2030-ra az ország területének 27 százalékát tegyék ki az erdővel és fával borított térségek.

A celldömölki önkormányzat is csatlakozott a településfásítási programhoz, mely során 30 darab fát ültettek el városunkban május 7-én, csütörtökön. Ezek között megtalálható volt gömb szivar, hegyi és juhar, magas kőris és nyírfa egyaránt. A fásítás több helyszínt is érintett, így új növényekkel gazdagodott a Mikes lakótelepi játszótér, a Népjóléti Szolgálat két telephelye, a Vulkán Gyógy-és Élményfürdő strandja, valamint a Vasparipa Játszópark területe. A

z ültetés közösségi összefogással valósult meg, mely során közreműködtek az önkormányzati hivatal, a Népjóléti Szolgálat, a Városgondnokság, a Vulkán fürdő és a Kemenes Szolgáltató Kft. munkatársai, a képviselő-testület és a Cselekvő Összefogással Celldömölkért Egyesület tagjai, valamint a VVSZC Eötvös Loránd Szakképző Iskola tanárai, diákjai egyaránt. A szakmai segítséget és iránymutatást az Országos Erdészeti Egyesület munkatársai biztosították.

Fotók:
https://www.facebook.com/photo?fbid=1581845230608442&set=pcb.1581848683941430

Megosztom: